Priekšlikumi un Temati
Šajā lapā ir Konferences par Eiropas nākotni priekšlikumu un pasākumu kopsavilkums pa tematiem. Tie atbilst 9 Konferences par Eiropas nākotni tematiem.
Lai atlasītu tematu, jāklikšķina uz izvēlnes labajā pusē. Vispirms tajā parādīsies priekšlikumi katrā tematā, tālāk būs attiecīgo pasākumu kopsavilkums.
3. Spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība
• Ilgtspējīga izaugsme un inovācija
• Spēcīgāka ES konkurētspēja un pamatīgāk integrēts vienotais tirgus
• Iekļaujoši darba tirgi
• Spēcīgākas sociālās politikas nostādnes
• Demogrāfiskās pārmaiņas
• Fiskālā un nodokļu politika
Ilgtspējīga izaugsme un inovācija. Konferences plenārsēdē pieņemtajos priekšlikumos pausts aicinājums ES atbalstīt pāreju uz ilgtspējīgas un noturīgas izaugsmes modeli, pārejas procesā apsverot zaļo un digitālo pārkārtošanos ar spēcīgu sociālo dimensiju Eiropas pusgada kontekstā un nodrošinot pilnvērtīgu rīcībspēju iedzīvotājiem, arodbiedrībām un uzņēmumiem. Ierosināts arī veicināt Eiropas tehnoloģijas un inovāciju, lai padarītu tās par dzīvotspējīgu alternatīvu ārvalstu tehnoloģijām, tostarp maksājumu sistēmām un vienotajai valūtai.
Spēcīgāka ES konkurētspēja un pamatīgāk integrēts vienotais tirgus. ES ekonomikai jābūt noturīgākai, konkurētspējīgākai un stratēģiskākai, tādēļ iedzīvotāji ierosina veicināt tādu uzņēmējdarbības kultūru, kurā tiek atbalstīti visu lielumu inovatīvi uzņēmumi, jo īpaši mikrouzņēmumi, mazie un vidējie uzņēmumi (MMVU), kā arī jaunuzņēmumi, lai tie var attīstīties un veicināt noturīgāku un saliedētāku sabiedrību.
Iekļaujoši darba tirgi un spēcīgāka sociālā politika. Konferences plenārsēde piedāvāja panākt, ka labāk funkcionē darba tirgi, lai tajos būtu garantēti taisnīgāki darba apstākļi un veicināta dzimumu līdztiesība, nodarbinātība, tostarp jauniešu un mazāk aizsargātu grupu nodarbinātība. ES, dalībvalstīm un sociālajiem partneriem kopīgiem spēkiem ir jāizskauž nodarbinātu personu nabadzība, jārisina jautājums par platformās nodarbināto tiesībām, jāaizliedz neapmaksāta stažēšanās un jānodrošina darbaspēka godīga mobilitāte ES. Priekšlikumos ierosināts, ka sociālajai politikai būtu jākoncentrējas uz nevienlīdzības mazināšanu un nabadzības, tostarp bērnu nabadzības un sociālās atstumtības, novēršanu. Jānostiprina ES kompetences, ierosinot saskaņotus tiesību aktus un minimālās prasības, lai veicinātu sociālo politiku un nodrošinātu tiesību vienlīdzību, tostarp veselības jomā.
Fiskālā un nodokļu politika. ES budžeta stiprināšana, izmantojot jaunus pašu resursus. Priekšlikumi pieskaras nodokļu novirzīšanai prom no cilvēkiem un MVU, nodokļu nemaksātāju izķeršanai, lielajiem piesārņotājiem un digitālajiem milžiem.