Pasiūlymai ir Temos
Šiame tinklalapyje rasite trumpą visų konferencijos pasiūlymų ir atitinkamų konkrečių priemonių apžvalgą. Priemonės sugrupuotos pagal devynias Konferencijos dėl Europos ateities temas.
Norėdami pasirinkti temą, spustelėkite dešinėje pusėje esantį meniu. Pirmiausia bus išskleisti kiekvienos temos pasiūlymai, o prie jų pateikiami trumpi atitinkamų priemonių aprašymai.
3. Stiprāka ekonomika, lielāka sociālā taisnīgums un aktīvāka darbavietu radīšana
• Tvarus ekonomikos augimas ir inovacijos
• ES konkurencingumo didinimas ir tolesnis bendrosios rinkos stiprinimas
• Įtraukios darbo rinkos
• Tvirtesnė socialinė politika
• Demografiniai pokyčiai
• Fiskalinė ir mokesčių politika
Tvarus ekonomikos augimas ir inovacijos. Konferencijos plenarinės sesijos pasiūlymuose ES raginama pereiti prie tvaraus ir atsparaus ekonomikos augimo modelio, atsižvelgiant į žaliąją ir skaitmeninę pertvarką su stipriu socialiniu aspektu per Europos semestrą ir suteikiant daugiau galios piliečiams, profesinėms sąjungoms ir įmonėms. Juose taip pat siūloma skatinti Europos technologijas ir inovacijas, kad jos taptų perspektyvia alternatyva užsienio technologijoms, įskaitant mokėjimo sistemas ir bendrą valiutą.
ES konkurencingumo didinimas ir tolesnis bendrosios rinkos stiprinimas. ES ekonomika turėtų tapti atsparesnė, konkurencingesnė ir strategiškai nepriklausoma, todėl piliečiai siūlo skatinti verslumo kultūrą, kurioje būtų skatinamos visų dydžių novatoriškos įmonės, visų pirma labai mažos, mažosios ir vidutinės įmonės, taip pat startuoliai, kad jie galėtų klestėti ir prisidėti prie atsparesnės ir darnesnės visuomenės kūrimo.
Įtraukios darbo rinkos ir tvirtesnė socialinė politika. Konferencijos plenarinėje sesijoje pasiūlyta gerinti darbo rinkų veikimą, kad jose būtų užtikrinamos sąžiningesnės darbo sąlygos ir skatinama lyčių lygybė bei užimtumas, be kita ko, jaunimo ir pažeidžiamų grupių užimtumas. ES, jos valstybės narės ir socialiniai partneriai turi siekti panaikinti dirbančiųjų skurdą, spręsti platformų darbuotojų teisių klausimą, uždrausti neapmokamas stažuotes ir užtikrinti teisingą darbo jėgos judumą ES. Pasiūlymuose teigiama, kad socialinė politika turėtų būti orientuota į nelygybės mažinimą ir kovą su skurdu, įskaitant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. ES kompetencija turėtų būti sustiprinta siūlant suderintus teisės aktus ir minimaliuosius reikalavimus, kuriais būtų skatinama socialinė politika ir užtikrinamos lygios teisės, įskaitant teisę į sveikatą.
Fiskalinė ir mokesčių politika: ES biudžeto sustiprinimas naujais nuosavais ištekliais. Pasiūlymuose numatoma mažinti mokesčių naštą žmonėms ir MVĮ ir ją perkelti mokesčių vengėjams, dideliems teršėjams ir didžiosioms skaitmeninių technologijų bendrovėms.